25 Şubat 2013 Pazartesi

85th Oscar Academy Awards 2013
  Çalışan bir insan olarak tabii ki dün geceki Oscar törenini izleyemedim. Ama bu pazartesi sabahı işe gelip heyecanla bilgisayarımı açmama engel değil.

  Görselleri ilk gördüğümdeki genel tepkim şuydu : Oscar törenini, törene katılacaklardan daha mı ciddiye alıyorum acaba? bu insanlar aynaya bakmamış mı? Önce kendimce başarılı bulduklarımla başlamak istiyorum.. Yılda bir kere olan bu kadar önemli bir tören, gözlerimizin pası silinsin diye dört gözle bekliyoruz bize de yazık

  İyi ki böyle törenler var da gözümüz bu kadar harika elbiesler haute cotureler görüyor.. Şimdi düğüne giysen giyilmez, öylesine bir kokteyle desen giyilmez. Oscar'a giymişken böyle bir şey giyeceksin. Hem kız aday da gösterilmiş, üstelik güzellikten ölecek, şimdi  o bunu giymeyecek de kim giyecek ne zaman giyecek değil mi? Elbisenin rengi, işçiliği ve o bir kareye sığmış fotoğrafını bulmak için göbeğimi çatlatan eteği! Tekrar tekrar bakıyorum acaba bir kusur var mı yazayım görmemiş demesinler diye ama yok yani bulamıyorum .. Belki saçlar biraz daha hmmm yok yok saçlar da elbiseye çok uygun, hafif makyajı zaten güzel olan yüzünü daha da ortaya çıkarmış.. Ama sanırım o arkaya sarkan kolyeden çok hoşlanmadım.. Yine de alışılmışın dışana çıktığı için güzel.
  
  Sevgili Jennifer'cığım... Zaten çok güzelsin, utanmıyor musun 23 yaşında kırmızı halıda yılların yıldızlarını eteğinde sallamaya, Oscar'a 2 kez aday gösterilmeyi 2.sinde almaya ?!

  Yemin ediyorum o rüküşlerin nazarları değmiştir de düşmüştür kızcağız. Ama düşerken bile çok güzel değil mi? Merdivenlerden çıktıktan sonra bir cam ayakkabı aradı gözüm o kadar Sindirella!


  Renee Zellweger, Carolina Herrera elbisesi içinde MUH-TE-ŞEM görünüyor!!! bordo bilezikler ve sırttaki bordo kurdelaların uyumları çok hoş. Saçlar ehh... Amaaaaa o nasıl bir toto!!! Gözlerimi alamıyorum! orada kaç bin squat yatıyor kim bilir? hafiften Oscar heykelciğinin kadın halini aratmıyor mu sizce de? ;)
  Halle Berry'i ve bir Versace elbiseyi ilk defa bu kadar iyi gördüm sanırım? Elbise çok güzel, fiziğine tam oturmuş, küpeler  ve yüzük de şahane ama o saçlar ? Korkunç :(  Naomi Watts'ın Armani Prive elbisesi sanki üzerine dikilmiş gibi! Harika duruyor! saçlar rüzgarda dağılmış gibi görünse de küpeler ile çok iyi bir uyum içinde..  Robin Roberts'in mavi kadife elbisesi ona çok yakışmış. Ben bir düğünde filan böyle bir elbise giyebilirim bak not edeyim bunu!Samantha Barks'ın Valentino'su sade ama çok yakışmış. Göğüz dekoltesi derin ama basit durmuyor aksine oldukça elegan bir görüntü içinde . Zaten siyah V yakayı oldum olası sevmişimdir ve her kadına çok yakştığını düşünürüm. (hiç denemediyseniz bir deneyin benim için. Elbise olur kazak olur.. ) Kolye tipi doğru seçim ama kolyenin kendisini pek beğenmedim.. Ben iri tek taşlı birşey tercih ederdim sanırım. 


 Stacy Keibler'in porposyonu dört dörtlük, elbise de çok yakışmış. Çuval giyse yine aynı şekilde yakışırdı sanırım.Yalnız George Clooney'nin smokini üzerine biraz büyük mü? Ayakkabılar mı eski? Papyon mu yamuk? Pantolon paçaları mı uzun? Bir gariplik bir eğreltilik var ama çözemedim?   

  Charlize Theron'un çirkin olması mümkün değil ama bir önceki seneyi aramadım değil.. Söyleyeceklerim bu kadar.  Gecede yardımcı kadın oyuncu Oscar'ını alan Anne Hathaway tam bir hayal kırıklığı.. bir kere bu elbiseye düzgün bir fitting yapılmamış! o belin bolluğu , o güğüs ucu gibi görünen potluklar, etek yan dikişlerin ütüsüz gibi görünen görüntüsü... sanırım rengi ve sırt detayı dışında hiçbir şeyi beğenmedim.. bu saç modeli konusunda ise biraz kararsızım.. Sanırım Audrey Haupburn ve Kınalı Yapıncak arasındaki o incecik çizgide dengede durmaya çalışıyor? Hmmm tamam tamam filmdeki rolü için saçlarını kestirmek zorunda kaldı.. ve tamam benim de Oscar alma ihtimalim olsa ben de kestirebilirdim saçlarımı..  
İyi giyinmek bir yetenek ve maalesef Nicole Kidman, Sandra Bullock ve Salma Hayek bu yetenekten hiç nasip alamamış, bizi yine şaşırtmadılar.. Nicole Kidman'ın elbisesini beğense beğense Yalan Dünya'nın Zerrin'i beğenebilir. Sandra Bullock'un elbisesi aslında yakışmış ama boğucu bir havası var. Çantayı da uyumlu bulmadım..

Salma Hayek'in o baldız topuzu nedir Allah aşkına?! Yalnız o her zaman açtığı memişleri boğazına kapattığı için midir baya bir daraldığı için midir nedir o görkemli latin kadın gitmiş yerine minnacık koca kafalı bir kadın gelmiş gibi göründü gözüme?

 
   Reese Witherspoon'ın elbisenin göğüs kısmını bu şekilde dikip üzerine bir de kurdele kondururken ne hayal ediyorlardı acaba? Üstelik elbise kırış kırış ve kilolu göstermiş.
Ben Rowenta'nın yerinde olsam sponsor olurum kırmızı halıya, gelenleri önce bir ütülerim sonra hadi yallah poz verin diye gönderirim. Sen binlerce dolar ver, saatlerini harca sonra kırış kırış salın.. cık cık cık..

 

Catherine Zeta Jones bana bu parfüm reklamını hatırlattı.. sorry..

  Sally Field'ın elbisesi kısa kollu olsa gayet güzel olabilirmiş ama bu şekilde heryeri kırmızı kıpkırmızı tül.. gözümü yordu..

 Kristen Steawart!ın saçları ilk karede gayet düzgünken 2. karede başına ne geldi acaba? Nuri Alço'nun ellerinden zor kurtulmuş gibi görünmüyor mu? kaçarken de tüller bir yerlere takılmış parçalanmış. Elbisenin üst kısmı 2 beden büyük aşağıya düştü düşecek .. bu kız sevmiyor bu red carpet olaylarını buradan menajerine sesleniyorum zorlamayın kızcağazı otursun evinde kirli conversleri ve jeanleri, yağlı saçlarıyla.. hem ona hem bize yazık :(  Zoe Saldana aslında güzel giyinirdi ne oldu kıza anlamadım? Kaynana gazabına uğramış gelin styla! "biraz çiçek olsun, kemer de olsun, kemerinde kurdelası olsun, eteği kat kat olsun masraftan kaçtı demesinler hepsinden her şeyden olsun "


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder